INICJATYWY KIBICÓW UNII TCZEW


 

 

01.11.2014 Unici pamiętają o Unitach

1 listopada - dzień zadumy i pamięci. Wszystkich Świętych. Odwiedzamy groby bliskich. Kibice Unii Tczew nie zapomnieli o zmarłych związanych z tczewską Unią. W tym roku udało się zapalić znicze na aż 13 mogiłach.

Rok 2014 nie był udany dla Biało-Granatowych. Pożegnaliśmy bowiem aż 2 Unitów. W lutym odszedł od nas wieloletni prezes KKS "Unia" Tczew, Jan Stachowiak, natomiast w sierpniu pożegnaliśmy byłego zawodnika, Marka Kleinschmidta.

Z okazji Wszystkich Świętych kibice KKS odwiedzili 13 grobów. Znicze zapalono dla byłych działaczy Kazimierza Błażejewskiego, Mieczysława Chrzanowskiego, Adama Kamińskiego, Brunona Kowalskiego, Alberta Lemke, Jana Stachowiaka, Andrzeja Stachurskiego, Edwarda Winiarza, zawodników Daniela Julke, Marka Kleinschmidta, Jacka Stojałowskiego, Mariana Stojałowskiego i kibica Sławomira Feistera.

Niech spoczywają w pokoju.

 

https://plus.google.com/photos/100027345630471660922/albums/6076546842337727361

 

01.09.2014 Budżet Obywatelski: Nasza inicjatywa już zrealizowana!

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Zatorze, czyli popularnego Kozen, mogą już w pełni korzystać z wybudowanego skwerka i siłowni pod chmurką. To efekt inicjatywy kibiców Unii i Lechii z Tczewa, którzy w marcu złożyli wniosek do Budżetu Obywatelskiego wraz z 351 podpisami.

Możemy się pochwalić, że to już trzecia ogólnospołeczna inicjatywa Tczewskich Fanatyków w tym roku. Najpierw bowiem nazwano rondo przy wieży ciśnień imieniem Żołnierzy Wyklętych, następnie stadion miejski przy Elżbiety nazwano imieniem Jana Stachowiaka, a teraz powstał teren rekreacyjny na Zatorzu.

 

http://unia.tczew.pl/index_pliki/news_bosilownia.jpg

 

28.08.2014 Stadion im. Jana Stachowiaka to już oficjalna nazwa!

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta podjęto jednogłośnie uchwałę o nadaniu stadionowi miejskiemu przy ul. Elżbiety 21a imienia Jana Stachowiaka. Za wnioskiem kibiców Unii Tczew glosowało 22 radnych.

 

http://unia.tczew.pl/index_pliki/news_tablicastadion.JPG

 

03.09.2012 Powrót do szkoły z kibicami Unii i Lechii z Tczewa

Skończył się radosny czas wakacyjnej laby. Tysiące uczniów z całego powiatu tczewskiego w dniu dzisiejszym uroczyście zainaugurowało nowy rok szkolny. Z tej okazji kibice Unii i Lechii z Tczewa przygotowali kolorowe plany lekcji.

Wszystko zaczęło się już w piątek, kiedy to za pośrednictwem Dziennika Bałtyckiego rozprowadzono 3,5 tysiąca planów lekcji. Był on dostępny w całym powiecie tczewskim, od Miłobądza aż po Kolonię Ostrowicką.

W niedzielę natomiast dzięki akcji „Witaj Szkoło” w Galerii Kociewskiej plany lekcji były rozdawane bezpośrednio dzieciom i młodzieży szkolnej, bądź ich rodzicom lub dziadkom.

Apogeum akcji nastąpił jednak w poniedziałek, kiedy to odwiedzono wybrane tczewskie szkoły. Nie zapomniano również oczywiście o wychowankach Domu Dziecka w Tczewie i Narkowach.

Trzeba przyznać, że mimo, iż podarunek był stosunkowo skromny, jednak sprawił on wiele uśmiechu i radości wśród tczewskich dzieci i młodzieży. Łącznie rozprowadzono blisko 6 tysięcy planów lekcji. Składamy także serdeczne podziękowania dla redakcji Dziennika Bałtyckiego, PPHU Pajo i Ranczo Uroczysko, za wsparcie naszej inicjatywy.

Foto: http://www.unia.tczew.pl/foto120903_planylekcji.htm

http://www.lechia.pl/28707

26.08.2012 660 zł dla Arturka!

W przerwie pucharowego pojedynku tczewskiej Unii z Moreną Gdańsk odbyła się licytacja pamiątek, z których całkowity zysk został przekazany na leczenie 2,5-letniego Arturka z Tczewa.

Pierwszym licytowanym gadżetem był historyczny szalik Unii z 1997 roku, wydany na 75-lecie klubu. Uzyskano za niego 100 zł. Następnie walczono o koszulkę Unii z sezonu 2000/01 w podpisami zawodników, którzy wystąpili w meczu z Moreną. Zwycięzca musiał zapłacić 160 zł. Największym zainteresowaniem cieszyła się natomiast piłka Adidasa Tango 12 z autografami obecnej kadry zawodników ekstraklasowej Lechii Gdańsk, za co wielkie podziękowania dla gdańskiego klubu. Po zażartej licytacji ostatecznie stanęło na kwocie 400 zł.

Łącznie za trzy licytowane przedmioty zebrano dla Arturka 660 zł. Dziękujemy wszystkim licytującym.

02.08.2012 Unia Tczew wraca na piłkarskie boiska!

Świetna informacja dla wszystkich sympatyków Unii Tczew! Z inicjatywy najwierniejszych kibiców Biało-Granatowych do rozgrywek Pucharu Polski została zgłoszona drużyna Unia 1922 Tczew. W ten sposób fanatycy KKS chcą uczcić przypadający w tym roku jubileusz 90-lecia klubu!

W zespole wystąpią byli zawodnicy i wychowankowie tczewskiej Unii. Swój udział potwierdził chociażby Bogusław Lizak, mający za sobą ponad 100 występów w polskiej ekstraklasie.

29.11.2010 Kibicowskie Mikołajki 2010

Mikołajki co prawda dopiero za tydzień, ale kibice Lechii Gdańsk z Tczewa i Unii Tczew postanowili zapewnić atrakcje dla wychowanków z tczewskiego Domu Dziecka z 7-dniowym wyprzedzeniem. Okazja była bowiem do tego wyśmienita, gdyż w Gdańsku gościły maskotki EURO 2012!

W zeszłym roku zaproszono Lechię Gdańsk do Tczewa, w rewanżu Lechia zaprosiła dzieci z DD do Gdańska.

Ponad 6-godzinny wspólny czas spędzony z wychowankami DD obfitował w masę wrażeń. Rozpoczęło się już w autokarze od podarowania wszystkim uczestnikom wyprawy biało-zielonych czapek mikołajek z logiem akcji.

-”Po przybyciu do Gdańska powitał nas rzecznik prasowy Lechii, Błażej Słowikowski, który oprowadził nas po obecnym obiekcie biało-zielonych, a następnie zaprowadził do obecnych już maskotek Euro 2012 i trenujących zawodników ekstraklasowej Lechii”- powiedział jeden z organizatorów akcji, Kusy. Była okazja do wspólnych zdjęć, strzelanie karnych Pawłowi Kapsie czy zbieranie autografów. -”Korzystając ze sposobności sprezentowaliśmy także szalik LGFT jedynemu obecnie reprezentantowi Grodu Sambora w biało-zielonych barwach, Sebastianowi Małkowskiemu”- dodał.

Później była możliwość wejścia na płytę główną stadionu przy Traugutta 29 tunelem, którym wchodzą przed każdym meczem zawodnicy. Na koniec wizyty na obecnym obiekcie Dumy Trójmiasta złożono na ręce Błażeja Słowikowskiego podziękowania za serdeczne przyjęcie, w postaci specjalnie wykonanej na tą okazję statuetki, jak również ręcznie wykonanych przez dzieci figurek i biało-zielonej piłki.

Nie były to jednak jeszcze wszystkie atrakcje przygotowane tego dnia. Odwiedzono bowiem nowy dom gdańskiej Lechii i zarazem jedną z aren Mistrzostw Europy w 2012 roku, czyli budowany stadion na Letnicy. Co warte podkreślenia, tczewianie dotarli na miejsce oficjalnym klubowym autokarem. PGE Arena mimo, iż jeszcze nie jest gotowa, zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie. Przedstawiciel BIEG2012 niezwykle interesująco przedstawił historię budowy oraz oczekiwania przed pierwszym meczem w czerwcu 2011.

Ostatnim punktem pobytu w Gdańsku, po trudach dnia, był zasłużony obiad w Ambasadzie LGFT – LIBERO, gdzie oprócz smacznego jedzenia czekały na dzieci takie atrakcje jak bilard, „piłkarzyki” czy automaty do gier.

Na koniec mikołajkowego spotkania, już w Domu Dziecka, przekazana została paczka z podarunkami dla jego mieszkańców. Dzieci podziękowały gromkimi okrzykami za wspólnie spędzony czas i żałowały, że dobiegł już końca.

Za pomoc przy organizacji Mikołajek serdecznie dziękujemy klubowi Lechia Gdańsk S.A., Urzędowi Miasta Tczew, Libero Gdańsk, Ergo Hestia S.A., Bar Camargo, Rintal sp. z o.o., Empik CH Alfa Gdańsk, Getin Noble Bank o/Gdańsk ul. Rajska, Fiat Bank Polska S.A., Czekoladowy Czar – Fontanny Czekoladowe oraz Roko Dom Sportowca Gdańsk,Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o.

FOTO: http://picasaweb.google.com/UniaTczew/20101129MikoAjki2010?authkey=Gv1sRgCKDP-erVvKnnpQE#

31.08.2010 Kibicowska wyprawka dla Domu Dziecka

Przed nami kolejny rok szkolny, czyli ogrom wydatków z tym związanych dla rodziców uczniów. Mając w świadomości, iż nie dla wszystkich jest to nieodczuwalny wydatek, kibice tczewskiej Lechii i Unii postanowili wesprzeć wychowanków z Domu Dziecka w Tczewie.

Tczewscy kibice przekazali sporo uzbieranych przyborów szkolnych, w tym m.in. zeszyty, książki, długopisy, pisaki, bloki, farby itp. Jak nas zapewniono wszystko zostanie dobrze rozdysponowane.

To kolejna pozytywna akcja fanów Unii Tczew i LGFT. Wcześniej organizowano Mikołajki, a w tym roku pomagano powodzianom.

07.02.2010 Unia Tczew znów zagrała

Po ponad półrocznej przerwie znów mogliśmy obejrzeć w akcji tczewską Unię! Biało-granatowi wystąpili bowiem, co godne odnotowania z inicjatywy kibiców, w halowym turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Tczewa z okazji 750-lecia Miasta Tczewa. W sumie to wystąpiły dwie Unickie drużyny o nazwach: Unia Tczew i Czekoladowy Czar. Lepiej poszło tym drugim, którzy zajęli 3. miejsce.

W turnieju zorganizowanym z inicjatywy wielkiego pasjonata futbolu Tomasza Tobiańskiego, wystąpiło 12 drużyn, podzielonych na 3 grupy. Pech chciał, iż oba biało-granatowe zespoły trafiły na siebie, a wychodził tylko zwycięzca. W bezpośrednim pojedynku zdecydowanie lepszy okazał się Czekoladowy Czar, który zakwalifikował się do fazy finałowej.

Biało-granatowe ekipy złożone były z wychowanków i byłych zawodników KKS. Wystąpiły w następujących składach:

Czekoladowy Czar: Radosław Bzowski - Piotr Malkowski (Paweł Żelechowski), Łukasz Gajewski - Kamil Gronkowski (Paweł Radzimski), Tomasz Skalski.

Unia Tczew: Przemysław Zajmała - Wojciech Gębarowski, Paweł Grzesiak - Adam Kozubski (Marcin Glienke), Bogusław Lizak (Grzegorz Pawłuszek).

Ponadto w innych zespołach wystąpiło wielu wychowanków i byłych zawodników Unii, i tak: Damian Janiszewski, Oskar Holz, Oskar Zygowski (wszyscy Gryf Tczew), Roman Żygowski, Jakub Resmerowski, Piotr Sarnecki, Krystian Kiwatrowski (wszyscy FC Znajomi), Rafał Karwowski, Przemysław Pokorniewski (Huber+Suhner), Krzysztof Ziółkowski, Patryk Tutkowski (Niebiescy), Rafał Komorowski (EbroGym) oraz Adam Marcisz (Team Tczew).

Wyniki Unickich zespołów:

(faza grupowa)

Team Tczew - Unia Tczew 2:6 Lizak 4, Gębarowski, Kozubski

Czekoladowy Czar - Huber+Suhner 9:0 Gronkowski 4, Skalski 3, Malkowski, Żelechowski

Unia Tczew - Czekoladowy Czar 0:5 Skalski 3, Gronkowski 2

Team Tczew - Czekoladowy Czar 3:7 Gronkowski 3, Skalski 2, Gajewski 2

Unia Tczew - Huber+Suhner 5:2 Lizak 2, Kozubski, Glienke, Grzesiak

(faza finałowa)

Czekoladowy Czar - TCZ 0:1

Gryf Tczew - Czekoladowy Czar 2:0

 

Zawody wygrał Gryf Tczew. Najlepszym strzelcem został Kamil Gronkowski z Czekoladowego Czaru (9 bramek), najlepszym zawodnikiem Paweł Wszołek z Gryfa, zaś bramkarzem golkiper TCZ.

Podziękowania składamy sponsorom obu zespołów, czy Składowi Opału KM oraz "Czekoladowy Czar" Fontanny Czekoladowe.

30.11.2009 Mikołajki ’09: Kibice dzieciom!

Kibicowanie to nie tylko obecność na stadionie, ale także działalność poza nim. Pokazali to dzisiaj kibice tczewskiej Lechii i Unii, którzy zorganizowali w Domu Dziecka w Tczewie spotkanie mikołajkowe dla wszystkich wychowanków. Ogólnie jest to już trzecia impreza mikołajkowa zorganizowana przez tczewskich fanów.

Spotkanie miało wyjątkowy charakter, bowiem obecni byli specjalni goście w postaci rzecznika prasowego Lechii Gdańsk Błażeja Słowikowskiego oraz zawodników Jacka Manuszewskiego i Marcina Pietrowskiego. Dzieci z ciekawością zadawały pytania oraz pilnie śledziły prezentację przygotowaną przez kibiców na temat klubu z Gdańska.

Kolejną atrakcją dla wychowanków DD były występy hip-hopowe Szymona i Lolka. Tczewski artysta z pod znaku LGFT przygotował nawet utwór specjalnie zadedykowany dzieciom z Domu Dziecka, za co zebrał gromkie oklaski na stojąco!

Nie mogło też oczywiście zabraknąć prezentów. Przygotowano 54 paczki, w których znajdowały się przybory szkolne, koszulki, słodycze, napoje czy wlepki Lechii i Unii. Żaden z wychowanków Domu Dziecka nie wyszedł z pustymi rękami. Dodatkowo klub przekazał oryginalną piłkę Ekstraklasy z podpisami wszystkich piłkarzy Lechii. Po spotkaniu był czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsorów i darczyńców, bez których pomocy ciężko było by zorganizować tak udaną imprezę i co najważniejsze dać tyle radości dzieciom: Auto Wit Kujach, Roboty Ogólnobudowlane „Zali”, Bar Camargo, HSI, Nauka Jazdy „Amator”, Unia Tczew, Czekoladowy Czar.

http://www.lechia.pl/24095

http://tczew.naszemiasto.pl/artykul/85489,tczew-pilkarze-lechii-w-domu-dziecka,id,t.html?kategoria=675&sesja_gratka=cbe8649b2a17c35bcdf108fdd83864ec

13.12.2008 Mikołajki ’08 cz. 2: Unici także w Smętowie

Drugi raz w odstępie zaledwie kilku dni z dobrej strony pokazali się kibice Unii Tczew. Biało-granatowi uczestniczyli w sobotę 13 grudnia w imprezie mikołajkowej, która odbyła się w Smętowie Granicznym (ponad 40 kilometrów na południe od Tczewa).

Impreza została zorganizowana z inicjatywy sołtys Smętowa, Elżbiety Motykowskiej, przy pomocy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla maluchów (w wieku 2-8 lat) przygotowano 130 paczek. Swą obecność zaznaczyli również fani biało-granatowych, do każdej paczki dołączone były wlepki Unii i LGFT. Zanim jednak dzieci otrzymały upominki swój pokaz dali aktorzy Teatru Rozmaitości z Gdańska, którzy przygotowali przedstawienie oraz konkursy. Na koniec rodzice wraz ze swoimi pociechami udali się na poczęstunek.

04.12.2008 Mikołajki ’08: Kibice dzieciom

Już po raz drugi w hali widowiskowo-sportowej II Liceum Ogólnokształcącego zostały zorganizowane Mikołajki. Także i tym razem swoją „cegiełkę” do organizacji dorzucili kibice tczewskiej Unii i Lechii, zaznaczając swoją obecność wywieszeniem biało-granatowej flagi. Tym samym kibice obu drużyn dali dowód na to, iż fani piłkarscy mogą uczestniczyć też w pozytywnych akcjach. Nie mogło też zabraknąć przedstawiciela władz, którym był starosta tczewski Witold Sosnowski.

Na spotkanie z Mikołajem przybyły dzieci z najbiedniejszych rodzin. Wytypowane zostały przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz świetlice środowiskowe. Łącznie przygotowano ponad 400 paczek, które obok przyborów szkolnych czy słodyczy zawierały m.in. akcenty kibicowskie jak najnowsze vlepki Unii Tczew i LGFT. Ponadto dzieci mogły wygrać szalik i kubek Unii oraz smycz LGFT.

Cała impreza trwała niespełna 2 godziny. Przygotowano wiele atrakcji, jak np. pokazy akrobatyczne, „dmuchane zabawki”, malowanie twarzy czy zabawa w strażaka. Po okresie wyczekiwania przyszła pora na najlepsze – pojawił się Mikołaj. I to w dość niecodzienny sposób, gdyż wjechał na salę quadem w towarzystwie Śnieżynek na motorach. Najmłodsi od razu się uradowali, no a przede wszystkim właśnie o to chodzi w tego typu imprezach. Mikołajki ’08 należy uznać za udane.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy nie zostali obojętni na nasze prośby, a także dla dyrekcji II LO, bez której dobrej woli Mikołajki nie doszłyby do skutku.

-”Naszym celem było podarowanie uśmiechu dzieciom, których sytuacja na co dzień nie jest ciekawa”- powiedzieli pomysłodawcy i zarazem główni organizatorzy przedsięwzięcia, Natalia Łosiak i Karol Chyła. -”Tegorocznie zorganizowane paczki były nad zwyczaj bogate – to za sprawą tak licznej grupy sponsorów. Oprócz tego w konkursach można było wygrać kalkulatory, czapki, koszulki, piłki, gry itp. Masa atrakcji sprawiła, że uśmiech na twarzach dzieci przez długi czas nie znikał. Wielkim zainteresowaniem dzieciaków cieszył się głośny pokaz jaki przygotowali dla nas motocykliści. Imprezę uważamy za udaną, tak też składamy oficjalne podziękowania dla wszystkich sponsorów, darczyńców, pracowników i uczniów II LO w Tczewie, motocyklistów MotoTeamTczew oraz kibiców tczewskiej Unii i Lechii”.

FOTO: http://unia.tczew.pl/foto081204_mikolajki.htm

22.03.2007 Tablica wyników na Unii

Z inicjatywy kibiców tczewskiej Unii powstała tablica wyników w barwach klubowych, która została zamontowana na murawie stadionu przy ul. Elżbiety 21a.

05.12.2006 Biało-granatowe Mikołajki!

Co prawda Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, to jednak już dzień wcześniej została zorganizowana impreza dla dzieci, która odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Królowej Marysieńki. Swój udział w organizacji mieli także kibice tczewskiej Unii.

Do hali tczewskiego „ogólniaka” przybyło mnóstwo dzieci. Organizatorzy zadbali jednak, by żaden „szkrab” nie narzekał na nudę! Po oficjalnym powitaniu nastąpił pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu tczewskiej grupy tanecznej. Następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowała młodziutka para, która z gracją poruszała się po parkiecie. Później dzieci miały okazję się pobawić: dostępne były „dmuchane atrakcje”, malowanie twarzy, rysowanie, trafianie do celu, czy też zabawa z psami policyjnymi. Po „hulankach i swawolach” przyszedł czas na występ znanego strongmana z Malborka, Jacka Dymka, który zrobił niemniejszy show, niż swego czasu Elvis Presley. Wszyscy jednak oczekiwali na pojawienie się Mikołaja, który miał rozdać prezenty. A ten pojawił się w niecodzienny sposób, wjeżdżając na motorze opasany szalikiem Unii. Na zakończenie rozdano 5 piłek z autografami Dymka.

-”Imprezę uważamy za udaną”- powiedzieli główni organizatorzy całego przedsięwzięcia, Natalia Łosiak i Karol Chyła. -”Wszystko co zaplanowaliśmy, wyszło praktycznie bez zarzutu. I w tym momencie słowa uznania należą się wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania pragniemy skierować do kibiców Unii, którzy pokazali, że kibice piłkarscy to nie chuligani tylko ludzie, którzy potrafią pomóc potrzebującym oraz sprawiać radość innym! Za zainteresowanie i pomoc wyrażamy ogromną wdzięczność, licząc, iż w przyszłości spotkamy się na innej imprezie.”

FOTO: http://unia.tczew.pl/foto061205_mikolajki.htm

01.04.2006 Biuletyn meczowy

Z inicjatywy kibiców Unii Tczew w 2006 roku wydawany był biuletyn meczowy. Liczył on 4 strony. Pierwszy numer pojawił się 1 kwietnia na meczu z Wierzycą Starogard Gdański. Łącznie biuletyn pojawił się na 14-u meczach Unii.

 

 

Copyright © 2002-2015 Fabio. Wszelkie prawa zastrzeżone